Na akustických koncertoch si Adam Ďurica získal nové publikum

Written by on January 16, 2017

Úspech muzikanta sa nemeria počtom „páčikov“ na sociálnych sieťach, ale počtom divákov, ktorí prídu na ich koncerty. Adam Ďurica v nedeľu v Martine zakončil jarnú časť svojho akustického turné a podľa bohatej účasti divákov ho možno právom označiť za jedného z najúspešnejších slovenských interpretov.

„Fungujúci vzťah je pre mňa to najdôležitejšie. Ak to nefunguje, alebo to práve nie je ideálne, neviem sa na nič sústrediť. Neviem ani pracovať. Jednoducho nefungujem. A hlavne vtedy si želám nech si to všetko vyrozprávame a nech to čo najrýchlejšie prejde. Myslím, že to pozná každý z nás. A presne o tom je aj táto skladba,“ porozprával o pozadí vzniku piesneAdam Ďurica.

Adam Ďurica s kapelou na turné obnažili svoje najznámejšie hity, ale aj menej známe skladby do celkom nových aranžmánov. Piesne v ich novom podaní zneli akosi čistejšie a intímnejšie. Napriek tomu, že išlo o akustické koncerty, diváci často nevedeli obsedieť. Akonáhle Adam zahral rýchlejšiu skladbu, tá ľudí doslova dvíhala zo stoličiek a veselo si spievali, tlieskali a zabávali sa. Niektorí dokonca tancovali.

Adamovi sa podarilo vypredať takmer všetky mestá až do posledného miesta. Dôležitou súčasťou boli aj hudobní hostia, ktorých si Adam na koncerty pozval. Všetci hudobníci si pochvaľovali najmä veľmi vnímavé publikum, ktoré ich vždy odmenilo energickým potleskom a koncerty si spolu s nimi naozaj užívali. Nečudo, že sa Ďurica rozhodol pridať ďalších osem koncertov, na ktorých na jeseň vystúpi aj s hosťami. 

„Celé akustické turné bolo pre mňa obrovským prekvapením, pretože aj keď som sa na to veľmi tešil, reakcie ľudí prekonali moje očakávania. Úžasne reagovali, krásne spievali a po koncertoch mi vždy písali veľa veľa reakcií o tom, aký úžasný zážitok mali z mojich koncertov. Som nadšený a rád by som sa poďakoval mojim skvelým hosťom, s ktorými som veľmi rád trávil čas, nie len na pódiu, ale aj v zákulisí. Bola tam strašne dobrá energia,“ vyznal sa zo svojich pocitov nadšený Adam Ďurica bezprostredne po poslednom koncerte v Martine.

Video má na svedomí Jakub Mahdal so svojím tímom, ktorý pracoval aj na klipe k Adamovej Holubičke„Hneď pri prvom vypočutí piesne mi bolo jasné, že tento klip musí byť oveľa temnejší ako predchádzajúca Holubička. Ihneď mi napadlo, že by to malo pôsobiť stiesnene. Keď o niekoho prídete, máte pocit, že len tak akoby plávate v priestore. To v klipe znázorňuje niekoľko levitujúcich rekvizít a podivná gravitácia,“ porozprával o námete český režisér.

Videoklip vznikol v Prahe v tmavom urbanistickom priestore, ktorý podčiarkol atmosféru pesničky. Počas nakrúcaní na pľaci často panujú bojové podmienky, ktorým sa umelci musia prispôsobiť. Rovnako tomu bolo aj teraz. Okrem toho, že Adam bol chorý, musel sa vysporiadať aj s veľkou zimou, lebo v objekte sa nekúrilo. Hlavné mesto Českej republiky vtedy hlásilo iba niekoľko stupňov nad nulou.

„Nakrúcania klipov sú často náročné. Týmto sa chcem poďakovať celému štábu, pretože nám vytvorili super podmienky. Samozrejme aj na tomto nakrúcaní bola zima, ale to nie je pre mňa žiadna novinka, pretože doteraz bolo na každom jednom natáčaní chladno. Ja som bol k tomu ešte aj chorý, ale vedel som, že musím zabojovať o výsledok. Jakub mal skvelý nápad s otočenou gravitáciou a celé nakrúcanie ma fakt bavilo. Musím povedať, že výsledok je perfektný. Som veľmi spokojný,“ vyjadril spokojnosť s Jakubovou prácouAdam. Najbližšie môžete Adama Ďuricu zažiť na jeho akustických koncertoch s názvom Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty. Predstaví sa so svojou kapelou v stálom zložení a okrem toho si pozval hostí – výborných hudobníkov: Simu Martausovú , Petra Biča, Viktóriu a Ferka Jana z Peter Bič Project a nováčika na hudobnej scéne Karmen Pál-Baláž. Koncertovať budú v siedmich slovenských mestách od západu na východ, pričom prvá zastávka bude Žilina 25. 3. , Lučenec 2. 4. , Zvolen 3. 4. , Nitra 4. 4. , Trenčín 5. 4. , Prešov 6. 4. a nakoniec Martin 7. 4. . Na koncertoch zaznejú Adamove najväčšie hity, ale aj nové skladby z albumu 30 v celkom nových aranžmánoch.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *[There are no radio stations in the database]