Vychádza nový album Mateja Koreňa

Written by on November 6, 2019

Autorská trojica Henrich Leško – Marek Maďarič – Matej Koreň, album Stigmy, obsahuje 11 skladieb, na ktorých pracovali od roku 2018. Päticu skladieb, Ešte na to mám, Zo žúru, Raz sa musia nájsť, Videl som ťa v meste a Snívam, autori už verejnosti predstavili, šesť je úplnou novinkou. Album bude krstený 7. novembra v Bratislave.

Autory Henrich Leško – Marek Maďarič spolupracuje od roku 2013, kedy spoločne napísali pre Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene muzikál Prekliaty básnik.

Pred tromi rokmi vydali prvý spoločný autorský album, ktorý naspievali Marcel Palonder a Kristína Greppelová. Minulý rok prizvali na spoluprácu na ďalšom albume speváka Mateja Koreňa, z ktorého sa stala plnohodnotná aj autorská súčasť tímu a vznikol album Stigmy.

„Na albume Stigmy sú po prvýkrát v mojom živote texty, ktoré som si nenapísal sám. Kým neprišli Marek s Henrichom, som vždy ponuky na naspievanie textu zahral do outu. Text skladby musím mať prežitý aj v reálnom živote, iba vtedy je autentická,“ prezradil Matej Koreň. „Skladby na albume sú prevažne pomalšie a vymyká sa iba skladba Zo žúru. Nerobíme klasické popové skladby, za ktorými by sa rádiá trhali. Ideme svojou vlastnou cestou, a tak vznikol album, kde sa pop dostáva na hranice s inými žánrami ako jazz alebo rock,“ povedal autor hudby Henrich Leško.

zdroj:
https://music-zone.eu/prave-vychadza-novy-album-mateja-korena/


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *[There are no radio stations in the database]