CHILLOUT

Hudba je dar, hudba je liek na všetko. Dnes si predstavíme skladby s pomalším tempom s cieľom dopriať našej mysli, nášmu telu i duchu „hudobnú očistu“.

Po minulotýždňovej ťažkopádnej filozofii o hudobných skladbách, dnes prejdeme na niečo uvoľňujúce. Vzhľadom na ťažké obdobie pre študentov posledných ročníkov vysokých škôl, ktorí musia pomaly, ale isto odovzdávať svoje bakalárske či diplomové práce, som svoju pozornosť zameral predovšetkým na „chill out“ skladby. 

„Reset“,  v preklade relax,  je potrebný dopriať  nielen šedým mozgovým bunkám vysokoškolákov, ale každému, kto musí počas pracovných dní čeliť rôznym stresovým situáciám. Práve víkend je na to ako stvorený pre regenráciu a načerpania nových síl.

Tohto efektu môžeme docieliť aj za pomoci správnej hudby. Avšak, „správna hudba“ – čo to je? Všetko to, čo je dobré pre nás, čiže výber stojí predovšetkým na našom subjektívnom vnímaní.

Niekto má radšej rock, niekto punk, metal, disco, dance a takto by som mohol pokračovať až po soundtracky, muzikály či klasické skladby. To je všetko fajn! Každý jeden štýl má niečo do seba a každému jednotlivcovi prináša niečo iné. Pre jedného má väčší pôžitok, pre druhého zas nie.

Chill out skladby, alebo po našom „relaxačné“, sa často púšťajú najmä pri činnostiach spojených s wellnessom. Existujú čisto relaxačná hudba, ktorá bola priamo vytvorená s upokojujúcim účinkom pre nás – tak ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. Potom existuje taká kategória, ktorá vznikla „spomalením“ tanečných alebo skladieb s rýchlym tempom. Mnoho známych skladieb vďaka tomu získalo pokojnú verziu s označením „chill out“.

Tento štýl hudby napomáha človeku odbúrať stres, upokojiť myseľ a dokonca môžeme ju využiť aj pri regenerácii nášho zaťaženého organizmu, či ako nápomocný prvok pri liečbe.[There are no radio stations in the database]