27Jan,16

Iggy Pop predstavil ďalšiu skladbu z albumu Post Pop Depression

Americký spevák Iggy Pop zverejnil skladbu Break Into Your Heart. Novinka je druhou ukážkou z albumu Post Pop Depression, na ktorom s ním spolupracoval líder kapely Queens of the Stone Age, a zároveň člen formácií Eagles of Death Metal a Them Crooked Vultures, Josh Homme.

Na novinke sa podieľali aj bubeník formácie Arctic Monkeys Matt Helders a gitarista Dean Fertita, ktorý pôsobil v skupine The Raconteurs a hrá v kapelách The Dead Weather a Queens of the Stone Age. Muzikanti na albume pracovali vo dvoch Hommeho kalifornských štúdiách. Prvotný nápad nahrať spoločný album pochádzal od Popa, ktorý nahrávku spolu so 42-ročným Hommem aj financoval.

Post Pop Depression sa dostane na trh 18. marca a bude obsahovať celkovo deväť skladieb, z ktorých muzikanti už predstavili aj pieseň Gardenia. Tú minulý týždeň zahrali v televíznej šou Stephena Colberta, po ktorej na internete zverejnili aj štúdiovú verziu. Neskôr vysvitlo, že u Colberta hrali aj Break Into Your Heart, tá sa však vo finálnej verzii programu neobjavila a zverejnili ju na Youtube kanáli šou až 25. januára. My vám ponúkame práve túto verziu.

Zdroj: SITA (Nme.com), Pitchfork.com, hudba.zoznam.sk