03Okt,16

Jean-Michel Jarre vydá album Oxygene 3, predstaví ho aj v Bratislave

Jean-Michel Jarre vydá 2. decembra album Oxygene 3. Novinka je treťou a záverečnou nahrávkou rovnomennej trilógie, ktorej súčasťou sú aj štúdiovky Oxygene (1976) a Oxygene 7-13 (1997), pričom vyjde takmer 40 rokov po vydaní prvého spomínaného albumu.

Štúdiovka Oxygene 3 bude obsahovať dovedna sedem skladieb s názvami Oxygene Part 14 až 20 a bude dostupná na CD, vinylovej platni aj ako súčasť boxsetu. Ten bude okrem všetkých troch nahrávok tiež obsahovať knihu.

Vznik albumu podnietila skladba so súčasným názvom Oxygene Part 19, ktorú vytvoril predvlani ešte počas nahrávania dvojalbumu Electronica. “Donútilo ma to zamyslieť sa nad tým, aký by bol Oxygene, keby som ho skladal dnes,” uviedol 68-ročný hudobník v tlačovej správe. “Oxygene sa vtedy pravdepodobne líšila minimalistickým aspektom a faktom, že v nej nie je počuť takmer žiadne bicie, a tento prístup som si chcel udržať,” dodal.

Ako sa Jarre vyjadril, ukážky z albumu svojim priaznivcom predstaví už počas svetové turné Electronica. V rámci neho vystúpi aj 9. novembra v bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem toho sa predstaví aj v Prahe (8. novembra), Budapešti (10. novembra) či vo Viedni (17. novembra).

ZDROJ:http://hudba.zoznam.sk