16Máj,16

Medial Banana zverejnili originálny videoklip Nemôžem prestať

Kapela Medial Banana vydala začiatkom roka pod hlavičkou Reggae Callin’ Records svoj druhý album Rockin’ It, ktorý sa dočkal pútavého nového vizuálu k úvodnej skladbe Nemôžem prestať. Singel je aktuálne v rotácii niekoľkých rádií a teší sa veľkej obľube aj na koncertoch Medial Banana.

Videoklip režiséra Branislava Vinczeho je vtipnou reakciou na text a zobrazuje chalanov a ich priateľov v pre nich typických či menej typických situáciách, s ktorými “nemôžu prestať”. Vizuál bol nakrútený na tri zábery kamerou, ktorá sa otáčala veľkou rýchlosťou o 360 stupňov. Prípravy trvali šesť dní, samotné natáčanie prebiehalo počas 18 hodín v štúdiu POP.

Každá z troch otočiek kamery, ktorú mal na starosti Juraj Zmatek, trvala deväť sekúnd. Počas nich sa musela kapela aj s hercami presúvať v malom priestore tak, aby neboli postavy v zábere, museli rýchlo meniť kostýmy, účesy a presúvať rekvizity. Vo videu účinkuje 20 ľudí, jeden pes a medzi rekvizitami je aj 21 kíl banánov a 27 kíl iného ovocia a zeleniny, ktoré sa v priebehu dlhého natáčania kompletne spotrebovali.

Zdroj: hudba.sk (Sveťo Moravčík z agentúry Kulturise)