10Nov,14

Miro Žbirka pokrstil unikátne DVD. Jeho vianočné turné je takmer vypredané

Najväčší slovenský fanúšik The Beatles Meky Žbirka minulý štvrtok pokrstil nové dvoj-DVD s názvom The Best Of Video & Rarity. Nosič mapujúci jeho kariéru prináša súbor všetkých jeho videoklipov, dva unikátne filmy a archívne nahrávky Slovenskej televízie.

Na DVD The Best Of Video & Rarity nájdu fanúšikovia celkovo 48 klipov a televíznych záznamov, pričom mnohé z nich sa na obrazovom nosiči objavujú prvýkrát. Výber dvadsiatky piesní na prvom DVD sa začína prvým Mekyho sólovým hitom Zažni a končí piesňou Každý deň budú vraj Vianoce s Mariánom Kochanským. Druhé DVD sa začína hitom 22 dní a končí piesňou Fair Play, ktorú Meky zložil a nahral pre rovnomenný film. Bonusom sú aj dva filmové dokumenty – Fanstory (1986) a Možno sa ti zdá (1988).

Na vydanie DVD nadväzuje Meky Vianočným Best Of Video Tour, ktoré začína v českých Tepliciach. U našich západných susedov odohrá do konca novembra celkovo 10 koncertov, slovenskú časť začne v Trnave 1. decembra. Koncert je vypredaný, rovnako ako vystúpenia v Prešove a Liptovskom Mikuláši.

Posledné lístky na turné sa tak dajú v predpredaji zakúpiť už len na koncerty v Bratislave, Lučenci a Nitre. Špecifikom turné je, že na ňom budú použité aj viaceré klipy z nového DVD.

zdroj: http://hudba.zoznam.sk/