Nový videoklip k singlu Achillova pata od skupiny Mirai.

Written by on February 10, 2020

Vypredané jesenné  turné kapely Mirai si nenechalo ujsť vyše desaťtisíc ľudí. Aj jarná časť, ktorá štartuje v marci, je už tiež pomaly vypredaná. S druhým, veľmi pestrým albumom Arigató, a na čele Miraiom Navrátilom zbrázdili Česko i Slovensko. V súčasnosti, si so svojimi rôznorodými muzikantskými schopnosťami  získavajú srdcia fanúšikov. Producent Ondřej Fiedler, je rád, že kapela „netrpí“ na  žánrovú vyhranenosť, ale práve naopak.

Mirai vydávajú klip songu „Achillova pata“ so zábermi z decembrového koncertu v pražskom Fóre Karlín, a tiež s miestami ktoré sú „srdcovkou“ skupiny.

Už druhý album „aktuálně nejlepší mladé české kapely“, ako MIRAI označuje producent Ondřej Fiedler, sa teší z úspechu. Dôkazom sú rádiové hity Hometown aØTCHI, klipy s miliónmi views a vypredanými koncertami. Pred jarnou tour prichádzajú MIRAI s novým videoklipom. Réžia i námet Ondřej Kudyn, ktorý už pre kapelu urobil niekoľko klipov.  „Natáčení klipu jsem si tak trošku vymohl sám, protože Achillovka je moje oblíbená skladba z alba a chtěl jsem ji ztvárnit vizuálně. Námět jako takový vlastně ani nebyl, šlo o znázornění emocí, které ze singlu cítím,“ komentuje režisér.

Videoklip je inšpirovaný snami, myšlienkami aj reálnymi príbehmi zo života frontmana Mirai. Natáčalo sa v domovských mestách kapely, napríklad v ich “Hometown”, v areáli FM city festu, kde každoročne koncertujú. Artový klip je obohatený o živé zábery zhotovené na záverečnom koncerte jesennej tour vo Fóre Karlin, a tiež o zábery točené na starú VHS kameru, ktoré svojim vizuálom ohromne pobavia. Na nakrúcanie klipu však kapela spomína s pomerne zatajeným dychom, pretože: „ točilo se den před koncertem ve Foru Karlín, takže v prosinci. Byla nám neskutečná kosa, a bylo to docela o zdraví,“ popisuju Mirai.

O singli Mirai hovorí: „Achillovka je píseň, která se žánrově trochu vymyká tomu, co jsme dosud vydali. Je to ostřejší kytarovka, která skvěle funguje naživo a je asi nejtvrdší písní z desky Arigató. Videoklip k ní je proto artovější a trochu explicitní.“

Nebolo to tak však od začiatku, odhaľuje zákulisue producent Ondřej Fiedler: „Achillova pata byl původně docela příjemný song s akustikou, který jsme nakonec ve zkušebně, týden před nahráváním, kompletně překopali.“

Mirai sa teraz pripravujú na jarné turné, ktoré je na väčšine miest už vypredané. Vidieť koncert Mirai a ich show naživo je zážitok. Navyše sa jedná o posledné samostatné koncerty v roku 2020. Okrem letných festivalov, na ktoré sa fanúšikovia môžu tiež tešiť. „Není nad klubovou atmosféru, takže se tour nemůžeme dočkat,“ dodáva Mirai.

zdroj:
https://music-zone.eu/mirai-vydavaju-novy-videoklip-k-singlu-achillova-pata/

 


[There are no radio stations in the database]